Opel Astra (Nr 7687870)

Opel Astra
Waga
Sztuk
Opel Astra G (1998 - 2009) Coupe 2-Drzwiowy
Długość
426 cm
Szerokość
170 cm
Wysokość
139 cm
ok.
1287 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1287 kg
Dystans
1171 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Ulm

Od 1 cze 2021 do 31 lip 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.