(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-02-12 11:35

Opel Astra H Kombi - Zamość do Karczewa (Nr 2374860)

Marka i model:

Opel Astra H Kombi

Waga w kg (łączna):

1400.00

Dystans: 243.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Zamość, 19-506, Polska

Od 12 lut 2018 do 17 lut 2018

Adres i termin dostawy

Karczew, 05-480, Polska

Od 12 lut 2018 do 17 lut 2018