(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2019-01-09 20:35

Opel Astra J hatchback (Nr 3736567)

Marka i model:

Opel Astra J

Waga w kg (łączna):

1300.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 75.00 km

Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Bieruń, 43-150, Polska

11 sty 2019

Adres i termin dostawy

Wolbrom, 32-340, Polska

11 sty 2019