(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Opel Astra J kombi (Nr 5008442)

Marka i model:

Opel Astra j kombi, samochód uszkodzony, jezdny

Waga w kg (łączna):

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 310.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.