(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-26 15:04

Opel Astra, Renault Kangoo (Nr 2417332)

Opel Astra, Renault Kangoo

Marka i model:

5 samochodów Renault Kangoo i jeden Opel Astra z Niemiec

Waga w kg (łączna):

1000.00

Dystans: 1883.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Mitry-Mory, 77290, Francja

28 lut 2018

Adres i termin dostawy

Hrubieszów, 22-500, Polska

5 mar 2018