(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

OPEL COMBO (Nr 5588015)

Marka i model:

OPEL COMBO

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [zł]:

1100

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1498.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Stockholms Län, Sztokholm

13 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń

16 gru 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.