Opel Combo (Nr 6521013)

Opel Combo
Waga Sztuk:
Opel Combo D (2011 - 2020) Tour minivan
Długość
439 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
210 cm
ok. 1600 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1600 kg
Dystans: 85 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Białoruś, Obwód Grodzieński, Grodno

Od 7 wrz 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Białystok

Od 7 wrz 2020 do 31 paź 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.