(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Opel Combo (Nr 6909311)

Opel Combo
Waga
Sztuk
Opel Combo C [restyling] (2005 - 2011) Tour Tramp minivan 5-Drzwiowy
Długość
433 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
180 cm
ok.
1301 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1301 kg
Dystans
1213 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Wegberg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Bieliny

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.