(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Combo (Nr 7382782)

Opel Combo
Waga
Sztuk
Opel Combo C [restyling] (2005 - 2011) Tour minivan 4-Puertas
Długość
433 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
180 cm
ok.
1301 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1301 kg
Dystans
4574 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

2 mar 2021

Adres i termin dostawy

Gruzja, Tbilisi, Tbilisi

Od 9 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.