Opel Combo (Nr 7669876)

Opel Combo
Waga
Sztuk
Opel Combo C [restyling] (2005 - 2011) Tour minivan 4-Puertas
Długość
433 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
180 cm
ok.
1301 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1301 kg
Dystans
1131 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 25 lip 2021 do 2 sie 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Grand-Est, Strasburg

Od 14 sie 2021 do 20 sie 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.