Opel Combo (Nr 7669915)

Opel Combo
Waga
Sztuk
Opel Combo C [restyling] (2005 - 2011) Tour minivan 4-Puertas
Długość
433 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
180 cm
ok.
1301 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1301 kg
Dystans
1331 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 25 lip 2021 do 3 sie 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Od 15 sie 2021 do 21 sie 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.