(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-28 20:32

Opel Corsa

(Nr 2329092)

Marka i model:

Opel

Waga w kg (łączna):

800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 757.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Neustadt am Rübenberge, 31535, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Golub-Dobrzyń, 87-400, Polska

Termin elastyczny