(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-21 18:58

Opel Corsa

(Nr 2402248)
Opel Corsa

Marka i model:

Opel Corsa

Waga w kg (łączna):

1100.00

Dystans: 974.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Stuttgart, 70437, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Turek, 62-700, Polska

Termin elastyczny