(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Corsa (Nr 4688940)

Opel Corsa

Marka i model:

Opel Corsa D

Waga w kg (łączna):

1145

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1529.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Świecie

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Włochy, Emilia-Romania, Parma

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.