(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

opel corsa (Nr 5476724)

opel corsa

Marka i model:

Opel Corsa

Waga w kg (łączna):

1100

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1268.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 3 sty 2020 do 11 sty 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Fontainebleau

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.