(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

opel corsa (Nr 5495376)

opel corsa

Marka i model:

opel corsa

Waga w kg (łączna):

3.46

Budżet zlecenia [€]:

200

Liczba sztuk:

2771

Dystans: 4399.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 16 sty 2020 do 31 sty 2020

Adres i termin dostawy

Senegal, Dakar, Dakar

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.