(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Opel corsa (Nr 5729918)

Opel corsa

Marka i model:

Opel corsa

Waga w kg (łączna):

1300.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2950.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Albacete

Od 10 lut 2020 do 23 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Grudusk

23 lut 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.