Opel corsa (Nr 5933866)

Opel corsa

Marka i model:

Opel corsa

Waga w kg (łączna):

1050

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2618.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Minorka

30 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas De Gran Canaria

Od 1 lip 2020 do 2 lip 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.