Opel Corsa (Nr 6067416)

Opel Corsa

Marka i model:

Opel Corsa

Waga w kg (łączna):

1100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2030.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, München

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Grecja, Attyka, Ateny

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.