(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

opel corsa (Nr 6140076)

opel corsa

Marka i model:

opel corsa

Waga w kg (łączna):

1050

Budżet zlecenia [zł]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 793.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Bad Hersfeld

Od 26 maj 2020 do 30 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Wtelno

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się często, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.