Opel Corsa (Nr 7228704)

Opel Corsa
Waga
Sztuk
Opel Corsa E (2014 - 2020) Hatchback 5-Puertas
Długość
402 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
148 cm
ok.
1200 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1200 kg
Dystans
3593 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 10 kwi 2021 do 17 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Holandia, Holandia Południowa, Rotterdam

Od 30 kwi 2021 do 1 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.