(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Opel Corsa (Nr 7266550)

Opel Corsa
Waga
Sztuk
Opel Corsa D (2006 - 2011) Hatchback 5-Drzwiowy
Długość
399 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
148 cm
ok.
1282 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1282 kg
Dystans
1583 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Marche, Porto San Giorgio

Od 25 sty 2021 do 29 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łódź

Od 1 lut 2021 do 6 lut 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.