(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Corsa (Nr 7535809)

Opel Corsa
Waga
Sztuk
Opel Corsa C (2000 - 2003) Hatchback 3-Puertas
Długość
381 cm
Szerokość
164 cm
Wysokość
144 cm
ok.
947 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
947 kg
Dystans
2426 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru auta.