Opel Corsa (Nr 7569451)

Opel Corsa
Waga
Sztuk
Opel Corsa B (1993 - 2000) Hatchback 3-Türig
Długość
372 cm
Szerokość
160 cm
Wysokość
142 cm
ok.
870 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
870 kg
Dystans
1902 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Luksemburg, Canton Esch-Sur-Alzette, Mondercange

Od 17 cze 2021 do 21 cze 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Distrito De Viseu, Mortágua

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.