Opel Corsa (Nr 7663470)

Opel Corsa
Waga
Sztuk
Opel Corsa E (2014 - 2020) Hatchback 5-Puertas
Długość
402 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
148 cm
ok.
1200 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1200 kg
Dystans
932 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Huelva

Od 15 cze 2021 do 17 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Aragonia, Saragossa

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.