(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Opel Corsa (Nr 7731553)

Waga
Sztuk
Opel Corsa D (2006 - 2011) Hatchback 3-Drzwiowy
Długość
399 cm
Szerokość
171 cm
Wysokość
148 cm
ok.
1210 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1210 kg
Dystans
1073 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Pilsting

Od 17 maj 2021 do 21 maj 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Mińsk Mazowiecki

Od 18 maj 2021 do 22 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.