(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-27 14:07

opel corsa 2017r sprawny

(Nr 2243667)
opel corsa 2017r sprawny

Marka i model:

opel corsa

Waga w kg (łączna):

1100.00

Budżet zlecenia [zł]:

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1175.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Cologno Monzese, 20093, Włochy

27 gru 2017

Adres i termin dostawy

Leszno, 64-100, Polska

3 sty 2018