Opel Corsa D (Nr 4727932)

Opel Corsa D

Marka i model:

OPEL CORSA D

Waga w kg (łączna):

950.00

Budżet zlecenia [zł]:

800

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1286.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dormagen

Od 1 sie 2019 do 15 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Krosno

Od 3 sie 2019 do 24 sie 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.