(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Corsa E (Nr 5319542)

Opel Corsa E

Marka i model:

Opel Corsa E

Waga w kg (łączna):

1300

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1758.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Como

27 sty 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, Dublin

31 sty 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.