(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Crossland (Nr 4778424)

Opel Crossland

Marka i model:

Opel Crossland

Waga w kg (łączna):

9100

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

7

Dystans: 962.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 18 lis 2019 do 19 lis 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bielefeld

22 lis 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.