(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Opel Frontera (Nr 5952446)

Opel Frontera

Marka i model:

Opel Frontera

Waga w kg (łączna):

2000

Budżet zlecenia [zł]:

500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 429.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Pieruchy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Długopole

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.