Opel Frontera (Nr 6439758)

Opel Frontera
Waga Sztuk:
Opel Frontera B (1998 - 2004) SUV 5-Drzwiowy
Długość
465 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
174 cm
ok. 1780 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1780 kg
Dystans: 1238 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Toskania, Florencja

14 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Tychy

20 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.