Opel Grandland X (Nr 6449144)

Opel Grandland X
Waga Sztuk:
Opel Grandland X 1 Gen. (2017 - 2020) Crossover
Długość
447 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
160 cm
ok. 1430 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1430 kg
Dystans 1743 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Lüdenscheid

27 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

2 gru 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.