(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-26 10:18

opel insignia

(Nr 2115765)
opel insignia

Marka i model:

opel insignia

Waga w kg (łączna):

1800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 111.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Gorzów Wielkopolski, Polska

26 paź 2017

Adres i termin dostawy

Szczecin, Polska

26 paź 2017