(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-18 00:59

Opel insignia

(Nr 2162805)
Opel insignia

Marka i model:

Opel insignia

Waga w kg (łączna):

2100.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2433.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się często, gdy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Kadyks, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Frankfurt nad Menem, 60311, Niemcy

Termin elastyczny