(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 11:45

OPEL INSIGNIA

(Nr 2330840)
OPEL INSIGNIA

Marka i model:

OPEL INSIGNIA

Waga w kg (łączna):

2070.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2977.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jak kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Czeladź Wielka, 08-430, Polska

31 sty 2018

Adres i termin dostawy

Seseña, 45223, Hiszpania

Termin elastyczny