(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-01 16:32

Opel Insignia (Nr 2650544)

Opel Insignia

Marka i model:

Opel Insignia

Waga w kg (łączna):

1150.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2319.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta uwidacznia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Monachium, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Porto, Portugalia

Termin elastyczny