(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Opel insignia (Nr 2935160)

Opel insignia

Marka i model:

Opel Insignia

Waga w kg (łączna):

1600

Dystans: 770.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Hagen

Od 9 lip 2018 do 11 sie 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Świdnica Polska

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.