(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-07-19 10:37

opel insignia (Nr 2985284)

opel insignia

Marka i model:

Opel Insignia

Waga w kg (łączna):

1750.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 791.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bochum

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny