(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Opel Insignia (Nr 4526957)

Marka i model:

Opel Insignia

Waga w kg (łączna):

1700

Budżet zlecenia [zł]:

3200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3552.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, La Línea De La Concepción

Od 10 cze 2019 do 23 cze 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Miłakowo

Od 24 cze 2019 do 30 cze 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.