(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel insignia (Nr 5409274)

Opel insignia

Marka i model:

Opel insignia

Waga w kg (łączna):

1460

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2139.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Lugo

Od 7 lis 2019 do 11 lis 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Kassel

Od 7 lis 2019 do 31 gru 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.