(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel insignia (Nr 5689242)

Opel insignia

Marka i model:

Opel insignia

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [zł]:

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2330.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, Kerry, Tralee

Od 15 sty 2020 do 15 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Koszalin

Od 16 sty 2020 do 29 lut 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.