(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Insignia (Nr 6155686)

Opel Insignia

Marka i model:

Opel Insignia

Waga w kg (łączna):

600

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2329.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, Westmeath, Mullingar

1 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Częstochowa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.