Opel Insignia (Nr 7540004)

Opel Insignia
Waga
Sztuk
Opel Insignia A (2008 - 2014) Sports Tourer OPC Kombi 5-Drzwiowy
Długość
490 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
152 cm
ok.
1940 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1940 kg
Dystans
2608 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Aberdeen, Aberdeen

Od 27 mar 2021 do 28 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Radkowice-Kolonia

Od 3 lip 2021 do 4 lip 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.