Opel Insignia (Nr 7570676)

Opel Insignia
Waga
Sztuk
Opel Insignia B (2017 - 2020) Grand Sport liftback
Długość
489 cm
Szerokość
186 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1587 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1587 kg
Dystans
1248 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Hallbergmoos

Od 23 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, La Jonquera

Od 1 maj 2021 do 7 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.