Opel Insignia (Nr 7643219)

Opel Insignia
Waga
Sztuk
Opel Insignia B (2017 - 2020) Grand Sport liftback
Długość
489 cm
Szerokość
186 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1587 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1587 kg
Dystans
2288 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Torrox

Od 15 wrz 2021 do 17 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Od 29 wrz 2021 do 30 wrz 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.