(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 09:16

Opel Insignia kombi (Nr 3004380)

Opel Insignia kombi

Marka i model:

Opel Insignia kombi

Waga w kg (łączna):

1360.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1456.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Villeneuve-Saint-Georges, 94190, Francja

24 lip 2018

Adres i termin dostawy

Chodecz, 87-860, Polska

5 sie 2018