(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel insygnia (Nr 4588597)

Opel insygnia

Marka i model:

Opal insignia

Waga w kg (łączna):

16000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1588.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Redditch

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Piła

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.