(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

opel insygnia sedan (Nr 4144446)

opel insygnia sedan

Marka i model:

opel

Waga w kg (łączna):

1450.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 316.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Chrzanów

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Koło

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.