(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Opel Kadett (Nr 6073126)

Opel Kadett

Marka i model:

Opel Kadett

Waga w kg (łączna):

1100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2912.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Leiria District, Leiria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szwecja, Skania, Malmo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.